Syców mówi sprawdzam: autobusy KD [Wideo]

13 kwietnia 2023 11:18. Autobus KD. fot. użyczona
Artykuł powierzony

Tematy: 


Burmistrz Sycowa, Dariusz Maniak, pragnie wprowadzić połączenie kolejowe Kolei Dolnośląskich do swojej gminy. Chociaż na razie linia kolejowa na odcinku Oleśnica – Kępno nie jest jeszcze funkcjonalna, gmina wyraża chęć uczestniczenia w programie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. W ramach tego programu mieszkańcy gminy będą mogli dojechać do Oleśnicy autobusem, a następnie kontynuować podróż pociągiem Kolei Dolnośląskich, korzystając z jednego biletu na obie formy transportu.

Program ten został już z powodzeniem wdrożony na linii D92 Kłodzko Miasto – Stronie Śląskie. Uruchomiony we wrześniu 2022 roku, cieszy się dużym zainteresowaniem, z którego skorzystało do tej pory ponad 31 tys. pasażerów. Zainspirowany tym sukcesem, burmistrz Sycowa postanowił osobiście sprawdzić, jak program działa w praktyce, i udał się na przejażdżkę pociągiem Kolei Dolnośląskich. Podczas jego wizyty towarzyszyła mu ekipa filmowa, która dokumentowała całe wydarzenie. Szczegóły w materiale.

REKLAMA

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 13 kwietnia 2023 11:18
`