Dodano: 8 listopada 2023 11:54

Świętowanie Niepodległości w Twierdzy Srebrna Góra

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Twierdza Srebrna Góra 11 listopada stanie się miejscem łączącym przeszłość z teraźniejszością w celu uczczenia 105 rocznicy Święta Niepodległości. Odwiedzający będą mieli okazję nie tylko poznać historię tego miejsca, ale także aktywnie oddać hołd bohaterom walczącym o wolność narodu.

–To dzień, który przypomina nam o heroicznym dążeniu Polaków do wolności. Niech to święto zainspiruje Was do pielęgnowania wartości patriotycznych w Waszych sercach. 11 Listopada zamierzamy razem z Wami świętować przez cały dzień– mówi Emilia Pawnuk

W tradycji fortecznej, huczne obchody nie mogą obejść się bez ceremonialnych salw armatnich, które będą oddawane co godzinę od 12:00 do 15:00.

REKLAMA

Odkrywanie tajemnic Twierdzy Srebrna Góra jest świetnym sposobem na spędzenie czasu, zwłaszcza jesienią, gdy przyroda maluje pejzaże gór w ciepłe barwy.

–A dla tych, co lubią dreszczyk emocji, twierdza zaprasza o 19:00 na nocne zwiedzanie, będące doskonałą okazją do spędzenia wieczoru z rodziną czy przyjaciółmi. Niewątpliwie dostarczy to niezapomnianych wrażeń i przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci każdego uczestnika– mówi Grzegorz Basiński.

Podczas wycieczki po Twierdzy Srebrna Góra zwiedzający poznają historię tej największej górskiej fortyfikacji w Europie, odkrywając fakty i historie, które nie znajdują się w żadnych podręcznikach. Wcielający się w rolę pruskiego żołnierza przewodnik zabierze ich w podróż w czasie do XVIII wieku, ukazując nie tylko trudy ówczesnego życia wojskowego, ale także bezpośrednio prezentując aspekty życia w pruskiej armii, co z pewnością dostarczy uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Więcej informacji znajdziesz pod linkiem: https://forty.pl/

fot. użyczone Twierdza Srebrna Góra

fot. użyczone Twierdza Srebrna Góra

fot. użyczone Twierdza Srebrna Góra

Twierdza Srebrna Góra fot. użyczone

Fot. A.pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także