Dodano: 6 maja 2023 09:30

Świetny sposób na wycieczkę do Czech! Pięć osób na jeden bile za zaledwie kilkadziesiąt złotych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Česke Drahy, czyli koleje Republiki Czeskiej wracają z coroczną akcją promocyjną weekendowych biletów grupowych. Przypomnijmy: jeden bilet pozwala przez 24 godziny jeździć wszystkimi pociągami w Czechach aż pięciu osobom. W wersji rozszerzonej działa też na komunikację miejską w Pradze i innych dużych miastach Czech.

Idea biletu jest prosta. Obowiązuje w soboty, niedziele i święta przez 24 godziny kalendarzowe – od północy do północy.  Na jednym bilecie może podróżować aż 5 osób, w tym maksymalnie dwie dorosłe. Jak podkreślają kolejarze nie podróżni muszą być spokrewnieni.

Cena biletu zależy od tego, jak daleko chcemy pojechać. Zasięg jednego tylko województwa to zaledwie 320 koron (64 złote) w przypadku najbliższego Wałbrzychowi województwa kralovohradeckiego. Za bilet na cały kraj trzeba zapłacić 899 koron – ok. 180 złotych.

REKLAMA

Ważne jest to, że bilety uprawniają do przejazdu drugą klasą we wszystkich typach pociągów obsługiwanych przez Česke Drahy: od popularnych, lokalnych motoraków przez pociągi pospieszne, aż do intercity. Pamiętać należy, że w przypadku pociągów objętych rezerwacją miejsc należy dokupić dla każdej z podróżujących osób miejscówkę.

Dla osób planujących zwiedzanie Pragi lub innych dużych miast Republiki Czeskiej dostępna jest wersja max biletu. Za 1080 koron (ok. 200 złotych) dostaniemy bilet na wszystkie pociągi w całym kraju plus całodniowy bilet dla 5 osób na komunikację miejską w Pradze (MHD). To naprawdę doskonała oferta na weekendowe wycieczki po Czechach.

Bilety można kupić na stronie kolei czeskich cd.cz, aplikacji Muj Vlak, kasie na dworcu lub, jeśli takiej nie ma, u konduktora. Wszystkie niezbędne informacje oraz cennik znajdują się na stronie kolei czeskich cd.cz.

Wakacje 2022. Rowerem Koszyce – Bratysława. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wakacje 2022. Rowerem Koszyce – Bratysława. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wycieczka rowerowa z Hradca Kralove do domu Bohumila Hrabala w Kersku nieopodal Pragi. Fot. Jacek Zych / A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Wycieczka rowerowa Adrspach-Trutnov-Krzeszów-Wałbrzych. Fot. Jacek Zych

Wycieczka rowerowa Adrspach-Trutnov-Krzeszów-Wałbrzych. Fot. Jacek Zych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także