Dodano: 14 kwietnia 2020 12:20

Święta z alkoholem w tle. Efekt? Rozbite auta i wnioski do sądu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Dwóch pijanych kierowców, którzy w świąteczny weekend doprowadzili, na szczęście do niegroźnych kolizji zatrzymała wałbrzyska policja. Jeden z kierowców wjechał w zaparkowane auto. Inny uderzył w przydrożną latarnię.

Pierwszego kierowcę, 55-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego policjanci zatrzymali już w piątek w Jugowicach. Mężczyzna mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie wjechał w zaparkowany na jednej z posesji samochód.

Dzień później, przed godziną 23.oo, policjanci drogówki przy ulicy Orkana w Wałbrzychu zatrzymali 28-latkę. Wałbrzyszanka uderzyła swoim samochodem w uliczną latarnię. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

REKLAMA

Ich losem zajmie się teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych mieszkańcom naszego regionu grozi kara do 2 lat więzienia i wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Muszą się liczyć także z wysoką grzywną.

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Przypominamy. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania – apeluje przy tej okazji wałbrzyska policja.

Dwóch pijanych kierowców i dwie kolizje w czasie świątecznego weekendu. fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Dwóch pijanych kierowców i dwie kolizje w czasie świątecznego weekendu. fot. użyczone / Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także