Dodano: 26 czerwca 2024 10:21

Świebodzice. Zawody pilotów i dziennikarzy już w ten weekend

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Już w najbliższy weekend na Gminnym Lotnisku w Świebodzicach odbędą się pierwsze w historii Szybowcowe Zawody na Orientację Pilotów i Dziennikarzy. Naszą redakcję będzie reprezentował Jacek Zych, który opowie więcej o tych zawodach.

W zawodach wezmą udział zarówno doświadczeni piloci, jak i my, dziennikarze, którzy w tym duecie będziemy pełnili funkcję nawigatorów. Warto zaznaczyć, że to pierwsze takie zawody w historii świebodzickiego lotniska i Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Zawody będą polegały na tym, że będziemy latali z dziennikarzami, a dziennikarze będą mieli za zadanie odszukać w terenie różne punkty, które wyznaczymy i damy im materiały przed lotami, żeby było uczciwie i żeby była równa konkurencja. Pilot będzie leciał na tyle nisko, że dziennikarz będzie mógł, że tak powiem, zobaczyć elementy terenu – mówi Łukasz Jaworski, prezes stowarzyszenia lotniczego w Świebodzicach.

REKLAMA

Zainteresowanie zawodami przeszło oczekiwania organizatorów. Zaproszenia wysłano do wszystkich lokalnych redakcji. Nikt nie odmówił.

Odzew był dość spory, właściwie każda redakcja, do której się zgłosiliśmy, powiedziała, że tak, więc w którymś momencie stwierdziliśmy, że już dalej nie rozsyłamy zaproszeń, bo po prostu nie mamy aż tyle miejsc, żeby zorganizować dla wszystkich. Jedna z redakcji również powiedziała, że tak, aczkolwiek na koniec stwierdzili, że wolą twardo stać na ziemi – dodaje pan Łukasz.

Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach to organizacja non profit, która zajmuje się popularyzacją sportu lotniczego. Teren pod pas startowy i hangary, który znajduje się przy wyjeździe ze Świebodzic w stronę Olszan, dzierżawi od miasta. Co roku, wspólnie z gminą, organizuje duży, dwudniowy piknik lotniczy z pokazami samolotów, szybowców, śmigłowców i skokami spadochronowymi. Zajmuje się szkoleniem lotniczym i szybowcowym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także