Świebodzice. Popularne wejście do lasu będzie otwarte. Burmistrz po spotkaniu z właścicielami terenu

28 maja 2019 17:02. Teren w okolicach ulicy Solnej w Świebodzicach. 21.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Władze Świebodzic spotkały się z właścicielami działki przy ulicy Solnej, gdzie w ubiegłym tygodniu na drodze do Książańskiego Parku Krajobrazowego pojawiły się płot i brama. Właściciel miał prawo ogrodzić działkę, ale takie rozwiązanie zbulwersowało mieszkańców.

Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic, od początku deklarował chęć jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. Do spotkania z właścicielami działki doszło wczoraj.

Jak czytamy w informacji o tym spotkaniu, z zapewnień właściciela wynika, że brama była zamknięta przez około dwadzieścia minut, w związku z prowadzonymi pracami remontowymi. Podczas spotkania samorządowcy dowiedzieli się, że remont potrwa około dwóch lat i finalnie, w okolicach stawu ma powstać kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy, wyposażony między innymi w plac zabaw, staw i smażalnię.

REKLAMA

Teren, w związku z prowadzonymi pracami, ze względów bezpieczeństwa, może być zatem otaśmowany, a droga na krótki czas zamykana. Związane to jest z pracami ziemnymi i podłączeniem mediów, taką informację mieli przekazać właściciele działki. Jednocześnie mieli zapewnić, że nie chodzi o stawianie przeszkód turystom.

W informacji o spotkaniu czytamy, że wszystkich zaniepokojonych urzędnicy uspokajają, śmiało na tę chwilę można planować spacery na tym odcinku.

Przypomnijmy, popularna droga do Książańskiego Parku Krajobrazowego prowadzi także do Zamku Cisy, można tędy dojść lub dojechać na rowerze także do wałbrzyskiego Podzamcza.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 maja 2019 17:02
`