Dodano: 27 grudnia 2019 11:07

Świebodzice. Policja zlikwidowała nielegalną wytwórnię papierosów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


650 tysięcy złotych – tyle wart był zabezpieczony w Świebodzicach nielegalny tytoń i krajanka tytoniowa, z których nielegalnie produkowano papierosy. W akcji zabezpieczenia towaru brali udział funkcjonariusze z referatu realizacji Służby Celno-Skarbowej we Wrocławiu i policjanci ze Świebodzic.

Nielegalny tytoń przechowywany był na jednej z posesji w Świebodzicach. Podczas przeszukania nieruchomości zatrzymano przy pracy dwóch mężczyzn w wieku 31 i 36 lat. W wyniku sprawdzenia mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji ujawniono ponad 1300 kg tytoniu oraz ponad 44 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli czynną maszynę do krojenia tytoniu oraz wagę elektroniczną. Śledczy ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacować można na kwotę blisko 650 tys. zł.

Zabezpieczone przedmioty oraz tytoń przekazane zostały funkcjonariuszom Urzędu Celno -Skarbowego we Wrocławiu,  którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie. Żeby przewieźć prawie 1,5 tony zabezpieczonego tytoniu policjantom potrzebne były dwa duże busy.

REKLAMA

Za popełnione przestępstwo zatrzymanym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech, a także przepadek zabezpieczonego mienia. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się że 31-latek jest osobą poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności i „z miejsca pracy” przewieziony został do Aresztu Śledczego gdzie spędzi najbliższe miesiące.

Zarekwirowany w Świebodzicach tytoń. Fot. użyczone / KPP w Świdnicy

Zarekwirowany w Świebodzicach tytoń. Fot. użyczone / KPP w Świdnicy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także