Dodano: 5 stycznia 2022 12:50

Świebodzice – Nowy park i zagospodarowana plaża w centrum miasta

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Niewielka plaża i miejsce rekreacji nad wodą oraz duży park sportowy na nowo budowanym osiedlu mieszkaniowym to dwie duże inwestycje, jakie oddano tuż przed nowym rokiem do użytku mieszkańcom Świebodzic. O obu miejscach, których budowa pochłonęła niebagatelne 6 mln złotych z burmistrzem Pawłem Ozgą rozmawiał nasz reporter.

Inwestycją, która budziła największe zainteresowanie mieszkańców była tzw Warszawianka, czyli niewielka plaża i miejsce do wędkowania położone nad znajdującym się niemal w samym centrum miasta stawem. Miejsce, które przed wojną tętniło życiem i przyciągało świebodziczan od kilkudziesięciu lat straszyło wyglądem. Dziś odzyskało dawny blask i przeznaczenie

Tak, jest to miejsce historyczne i myślę, że warto zrobić tam, właśnie w centrum miasta, bo pragnę zwrócić uwagę, że to centrum miasta, właśnie, gdzie jest tak zwana warszawianka, czyli wyrobisko, które jest zalane i ono jest od lat jako staw traktowane, przy którym się znajduje i mała restauracja i część dla wędkarzy, jak również dla dzieci plac zabaw. – powiedział burmistrz Świebodzic.

REKLAMA

Po drugiej stronie miasta wybudowano park sportowy/ Zagospodarowanie kilkuhektarowego terenu w okolicach pływalni i hali Ośrodka sportu i rekreacji kosztowało niemal 4 miliony złotych. Miejsce na inwestycje zostało wybrane nieprzypadkowo „– Środek największego i najmłodszego osiedla mieszkaniowego w Świebodzicach i bezpośrednia bliskość aqua parku i hali sportowej to idealne miejsce  dla sportowców” – powiedział mi Paweł Ozga

Można korzystać z boiska wielofunkcyjnego, siatka, tenis, są fontanny, są ścieżki właśnie dla rolkarzy, do biegania, są łąki kwietnem gdzie można będzie położyć się i odpocząć i cieszyć się zielenią w centrum miasta – tak zalety parku sportowego opisuje burmistrz Ozga.

Pełnię zalet obu inwestycji docenić będzie można na wiosnę i latem, kiedy zazielenią się drzewa, a mieszkańcy nad wodą szukali będą schronienia przed słońcem.  Obie pochłonęły prawie 6 milionów złotych. Czy okażą się trafione – pokaże czas.

Park sportowy w Świebodzicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Park sportowy w Świebodzicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Park sportowy w Świebodzicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Park sportowy w Świebodzicach. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także