Dodano: 23 listopada 2023 13:24

Świebodzice. Niewybuch koło sali gimnastycznej. Na miejsce jadą saperzy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

W pobliżu szkoły podstawowej nr 3 w Świebodzicach ujawniono dziś po południu niewybuch. Na miejsce wezwano służby.  Informację o tym potwierdził nam burmistrz Świebodzic Paweł Ozga oraz Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Pocisk ujawniono podczas ziemnych prac instalacyjnych w sali gimnastycznej niepołączonej ze szkołą. Niewybuch to najprawdopodobniej moździeżowy pocisk artyleryjski z czasów II wojny.

Jak powiedział burmistrz miasteczka w czasie, kiedy odkopano pocisk na hali nie było dzieci. Zajęcia szkolne zostały też odwołane.

Szkoła podstawowa nr 3 znajduje się w staromiejskiej części Świebodzic. Przez miasta nie przechodził front, nie było bombardowane. Wojnę przetrwało w zasadzie niezniszczone. Nie wiadomo skąd w śródmieściu miasta wziął się pocisk artyleryjski,.

REKLAMA

 

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także