Świebodzice. Brama na drodze do Książańskiego Parku Krajobrazowego zdemontowana. Na stałe?

23 maja 2019 20:52. Teren w okolicach ulicy Solnej w Świebodzicach. 21.05.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Sprawą ogrodzenia, które na początku tygodnia pojawiło się na prywatnej działce na granicy parku od początku tygodnia żyją całe Świebodzice. Sytuację opisywaliśmy w Dzienniku Wałbrzych we wtorek. Przy działce ze stawem na ulicy Solnej pojawił się płot i brama, która zagrodziła wejście na popularną wśród mieszkańców drogę, prowadzącą do Książańskiego Parku Krajobrazowego czy Zamku Cisy.

Dziś na oficjalnej stronie Świebodzic pojawił się komunikat, w którym czytamy, że brama została dziś zdemontowana. Nie wiadomo jednak dlaczego i czy to decyzja na stałe. Dodatkowo, w informacji urzędnicy zwracają uwagę, że właściciel zagrodził teren w sposób dla władz miasta i mieszkańców niewłaściwy i niezrozumiały, a ponadto ogrodzenie ustawione jest z naruszeniem granic działek osób trzecich.

Miasto zapewnia, że będzie śledzić sprawę. Podobnie zresztą, jak Nadleśnictwo Wałbrzych.

REKLAMA

Przypomnijmy, we wtorek w rozmowie z naszym reporterem, burmistrz Świebodzic Paweł Ozga mówił o tym, że staw przy ulicy Solnej wraz z przyległym terenem został sprzedany przez powiat świdnicki prywatnej osobie, która grodzi swoją nieruchomość, zamykając jednocześnie wejście na popularną od lat drogę prowadzącą z Pełcznicy na wałbrzyskie Podzamcze.

Działka była przekazana w użytkowanie wieczyste, ale w związku ze zmianą przepisów przeszła prawdopodobnie na własność tej osoby.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 maja 2019 20:52
`