Świebodzice. 35-latek zaatakował policjantów nożem

5 kwietnia 2021 13:55. Świebodzice fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Mundurowi dostali wezwanie do mężczyzny, który był agresywny i wykrzykiwał, że kogoś zabije. W czasie interwencji mężczyzna zaatakował nożem jednego z policjantów. Do groźnego zdarzenia doszło tydzień temu w Świebodzicach. 35-letni napastnik usłyszał zarzuty, grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Tydzień temu, w nocy z niedzieli na poniedziałek do Komisariatu Policji w Świebodzicach trafiło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał biegać po ulicy i wykrzykiwać, że kogoś zabije.

Na miejsce wysłano patrol, który szybko odnalazł agresywnego 35-latka. W czasie interwencji mężczyzna zaatakował jednego z funkcjonariuszy nożem. Ten dzięki skutecznej obronie i kamizelce taktycznej, która amortyzowała cios, nie został ranny. Obezwładniony sprawca trafił do aresztu.

REKLAMA

Po sprawdzeniu policyjnej bazy okazało się, że 35-latek jest poszukiwany za odbycie zaległa kary więzienia. Usłyszał także zarzuty napaści na funkcjonariusza i usiłowania zabójstwa, za co grozi kara od 25 lat więzienia nawet do dożywocia. Mężczyzna decyzją sądu trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 kwietnia 2021 13:55
`