W Świebodzicach protestowali przeciw reformie edukacji

5 września 2017 10:33.

Tematy: 


W Świebodzicach, rodzinnym mieście Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej odbył się protest przeciw zmianom w systemie szkolnictwa, jakie wprowadza za pośrednictwem minister Zalewskiej rząd premier Beaty Szydło.

W poniedziałek dzieci i nauczyciele w polskich szkołach zderzą się z problemami wynikającymi z pospiesznego wprowadzenia reformy edukacji – mówi Monika Falkiewicz, z Inicjatywy Polska Dolny Śląsk – Odczujemy to wszyscy w mniejszym lub większym stopniu, a zwłaszcza samorządy, rodzice i przede wszystkim uczniowie. Mieszkańcy Świebodzic, rodzinnego miasta p. minister Zalewskiej, także dołączą swój głos sprzeciwu. Chcemy powiedzieć, że nie podoba nam się ani duża część założeń reformy, ani sposób jej wprowadzenia.

Rząd PiS pomimo zapowiadanych konsultacji społecznych i obietnic liczenia się z głosem obywateli, pomimo 910 tysięcy podpisów pod wnioskiem o referendum ws. reformy edukacji nie przychylił się do obywatelskiego wniosku o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji.

REKLAMA

Zdaniem protestujących z treści programowych usunięto wiele istotnych zagadnień, niektóre fakty przedstawione są w sposób nie do końca zgodny z prawdą. Uważają, że to na rodzicach, w większym niż dotychczas stopniu, będzie spoczywał ciężar nauczenia dzieci wielu rzeczy niezbędnych do życia we współczesnym świecie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 września 2017 10:33
`