W Świebodzicach bezpieczniej dla rowerzystów

19 lutego 2018 11:26. Tekst i fot. UM Świebodzice

Tematy: 


Trwa budowa ponad 2,5 km ścieżek rowerowych na terenie Świebodzic. Powstają one równolegle w kilku częściach miasta. Są już prawie gotowe na ul. Kolejowej (pozostało tylko położenie asfaltu, wykonawca czeka na wyższe temperatury), a budowę kolejnych odcinków możemy obserwować m. in. na ul. Świdnickiej, na Osiedlu Piastowskim (ul. Mieszka I, Piasta).

Łącznie miasto przeznacza na to zadanie ponad 2 mln zł. Drogi dla rowerzystów pojawią się jeszcze na ul. Zwycięstwa i Stawowej, dodatkowo powstaje także ścieżka działkowa za garażami przy ul. Chrobrego 7.

Budowa ścieżek jest elementem dużego projektu realizowanego właśnie w Świebodzicach, związanego z ograniczaniem skutków tzw. niskiej emisji. Projekt, opiewający na prawie 7,5 mln zł, obejmuje także modernizację i przebudowę Placu Dworcowego na Centrum Przesiadkowe (inwestycja jest już w ponad połowie wykonana), montaż oświetlenia przede wszystkim na przejściach dla pieszych – to zadanie zostało już wykonane w 2017 roku, a w roku 2018 zostanie doświetlonych kolejne 5 przejść; a także budowę inteligentnych przystanków i zakup kolejnego, czwartego, nowoczesnego autobusu dla komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Projekt dotyczący ograniczania niskiej emisji to jedna z największych inwestycji realizowanych obecnie w Świebodzicach. Wchodzące w jego skład zadania mają się przede wszystkim przyczynić do poprawy jakości środowiska i zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej czy alternatywnych form poruszania się

Świebodzice otrzymały na te zadania dofinansowanie unijne w wysokości ponad 6 mln zł.
Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na autobus oraz opracowana analiza sieci komunikacyjnej w mieście.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lutego 2018 11:26
`