W Świdnicy wznowiono proces w sprawie policjantów z Wałbrzycha

1 czerwca 2017 10:47. Przed świdnickim Sądem Okręgowym wznowiono proces policjantów oskarżonych o śmiertelne pobicie 35-letniego mężczyzny. Fot. użyczona

Tematy: 


Przed świdnickim Sądem Okręgowym ponownie stanęli dwaj byli wałbrzyscy policjanci oskarżeni o to, że w sierpniu 2013 zatrzymali, a następnie śmiertelnie pobili 35-letniego mieszkańca Wałbrzycha, Piotra G.

Obaj policjanci zostali zawieszeni, a następnie zwolnieni ze służby. Podczas procesu konsekwentnie nie przyznawali się do winy. Pierwotnie Sąd Okręgowy w Świdnicy policjantów uniewinnił, dopatrując się wielu przesłanek mogących budzić wątpliwości co do winy podejrzanych.

Od takiej decyzji Sądu odwołali się prokurator i przedstawiciel prawny rodziny zmarłego. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przychylił się do wniosku stron i odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Dziś, 1. czerwca 2017 roku przed Sądem Okręgowym w Świdnicy ponownie stanęli obaj oskarżeni. Jeden z mężczyzn odmówił składania zeznań, a drugi zeznawał, wysuwając jednocześnie wobec prokuratury oskarżenia o tendencyjnie prowadzone śledztwo oraz dopasowywanie postępowania do z góry postawionej tezy. Obaj nadal nie przyznają się do winy.

REKLAMA

W sierpniu 2013 roku 35-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu nr 5 w Wałbrzychu. Tam został przesłuchany na okoliczność zakłócania porządku. Po wyjściu z budynku miał dzwonić do znajomych z informacją, że został pobity. Kilkadziesiąt minut później został znaleziony nieprzytomny kilkaset metrów od komisariatu. Pomimo akcji ratunkowej mężczyzny nie udało się uratować, a sekcja zwłok ujawniła połamane żebra i pękniętą śledzionę.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 czerwca 2017 10:47
`