Dodano: 14 października 2020 17:38

Świdnicka. Na drodze kałuża, auta jadą chodnikiem. Uważajcie!

Tematy: 


Gigantyczna kałuża utrudniała w ciągu dnia przejazd przez ulicę Świdnicką w Wałbrzychu. Kierowcy radzili sobie, objeżdżając wodę chodnikiem. W ciągu dnia woda stała także na ulicy II Armii. Podobnie sytuacja wygląda w wielu miejscach w regionie. Uważajcie!

Jezdnie w całym regionie są mokre i miejscami jest bardzo ślisko. Warto o tym pamiętać, szczególnie po zmierzchu. To jednak nie jedyna pułapka, na którą muszą uważać kierowcy. W wielu miejscach na drogę wylała woda z przydrożnych rowów czy potoków. Miejscami tworzą się gigantyczne kałuże. Wjeżdżając w takie miejsce możemy łatwo stracić przyczepność, a nawet uszkodzić silnik.

Gigantyczna kałuża pojawiła się dziś między innymi na ulicy Świdnickiej. Większość kierowców zwalniała przed wjazdem do wody, część omijała kałużę… chodnikiem.

Utrudnienia w ruchu są także na drogach w gminie Świdnica. Nieprzejezdna jest droga powiatowa numer 2906D na odcinku od budynku numer 10 w Krzyżowej do Wieruszowa oraz dwie drogi gminne. Pierwsza na trasie od Niegoszowa w kierunku ulicy Częstochowskiej w Świdnicy i druga od Lubachowa do Bystrzycy Górnej za rzeką przy linii kolejowej.

Deszcz w wielu miejscach już nie pada. Warto jednak uważać i dostosować prędkość do panujących warunków.

Zalana ulica Świdnicka. Kałużę kierowcy omijają chodnikiem fot. Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015