Świdniccy nauczyciele oburzeni słowami biskupa Deca

20 kwietnia 2019 09:57. Biskup Ignacy Dec. fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Świdniccy nauczyciele z oburzeniem odnieśli się do słów biskupa Ignacego Deca, który w Wielki Czwartek, podczas kazania wygłoszonego podczas mszy w świdnickiej katedrze,  komentował trwającą akcję protestacyjną nauczycieli.

W liście otwartym wystosowanym w piątek 19. kwietnia piszą:

Księże Biskupie,

REKLAMA

w nawiązaniu do kazania wygłoszonego w Katedrze Świdnickiej w Wielki Czwartek 18.04.2019r. wyrażamy swoje oburzenie postawą Jego Eminencji w stosunku do strajkujących nauczycieli.

Okres Triduum Paschalnego to czas głębokiej refleksji nad istotą człowieczeństwa, pokorą i miłością bliźniego, a nie wyrażania swoich poglądów politycznych. Sugerowanie parafianom jakoby nauczyciele nie wywiązują się ze swojej misji i nie trwają przy swoich uczniach do końca jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące tę grupę zawodową, która – jak żadna inna – poświęca się ich edukacji i wspiera w wychowaniu.

Nie przystoi Biskupowi w tym okresie skłócanie społeczeństwa ze sobą poprzez przywoływanie na mszy bolesnych, nawiązujących do tragicznych przykładów z naszej historii, a tym samym nieadekwatnych do obecnej sytuacji społecznej.

Strajkujące grono pedagogiczne

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 kwietnia 2019 09:57
`