Dodano: 9 marca 2021 10:40

Świdnica. Złodziej aut próbował staranować radiowóz. On i jego kolega są już w rękach policji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj młodzi mężczyźni zatrzymani przez policję ze Świdnicy za kradzież samochodu. Złodziejski duet usłyszał kilka zarzutów. Jeden z mężczyzn próbował staranować radiowóz. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Zgłoszenie o kradzieży Peugeota Partnera trafiło do świdnickich policjantów w piątek. Samochód zniknął z parkingu na jednym z miejskich osiedli. Mundurowi szybko ustalili, że skradziony samochód znajduje się na terenie województwa opolskiego.

Mundurowi, którzy udali się w wytypowaną lokalizację zastali tam dwa samochody, skradzione w Świdnicy auto i BMW, oraz zaskoczonych widokiem policjantów dwóch mężczyzn.

REKLAMA

Jeden z nich, 25-latek, próbował ucieczki. Siedząc za kierownicą osobowego BMW najechał na blokujący mu drogę radiowóz uderzając w niego. Jego plan okazał się bezskuteczny i obaj mężczyźni trafili w ręce funkcjonariuszy – informuje policja.

Po zatrzymaniu okazało się, że młodszy z mężczyzn, 24-latek kierował skradzionym autem, mimo sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, za co usłyszał także zarzut. Przed sądem odpowie również za posiadanie amfetaminy i kradzież auta. Jego o rok starszy kolega odpowie za kradzież auta i za zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych.

Odzyskany, wart 30 tysięcy samochód czeka na właściciela.

fot. użyczone / Dolnośląska Policja

fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także