Dodano: 11 lutego 2020 21:17

Świdnica. Zakaz wstępu do Parku Młodzieżowego. Efekt ostatnich wichur. Wiatr osłabnie?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


– W związku z uszkodzeniem wielu drzew i nadal występującym silnym wiatrem, ze względu na bezpieczeństwo osób tam przechodzących, od dzisiaj do odwołania Urząd Miejski w Świdnicy wprowadza zakaz wstępu do Parku Młodzieżowego – piszą w oficjalnym komunikacie świdniccy urzędnicy.

Silny wiatr pojawił się w regionie w niedzielę wieczorem i osłabł dopiero w ostatnich godzinach. Szacuje się, że w tym czasie w Parku Młodzieżowym uszkodzonych zostało kilkadziesiąt drzew. Prace porządkowe mają ruszyć, gdy tylko pozwoli na to pogoda.

Z informacji przekazanych dziś przez wojewodę dolnośląskiego w czasie wichur dolnośląscy strażacy wyjeżdżali do ponad 800 interwencji. Ranna została jedna osoba, która w trakcie omijania powalonego drzewa wjechała do rowu.

REKLAMA

Wiatr uszkodził 80 budynków mieszkalnych, głównie dachów. W tym czasie strażacy usunęli ponad 600 przewróconych na drogi, budynki czy chodniki drzew.

Na szczęście pogoda się stabilizuje. W tej chwili nie ma żadnego ostrzeżenia meteorologicznego na najbliższe godziny. Wiatr osłabł, ale prognozy wciąż mówią o tym, że jeszcze jutro porywy wiatru mogą osiągać w mieście nawet 80 kilometrów na godzinę.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także