Świdnica. Wnioski o refinansowanie kosztów pobytu uchodźców od poniedziałku. Mowa o 40 złotych za dzień

18 marca 2022 15:22.

Osoby, które przyjęły pod swój dach uchodźców wojennych z Ukrainy mogą ubiegać się o refinansowanie kosztów ich pobytu – przypomina świdnicki magistrat. Mowa o 40 złotych za dzień, czyli 1200 złotych miesięcznie. Wnioski będzie można składać od poniedziałku.

Możliwość refinansowania pobytu i wyżywienia uchodźców wprowadziły przyjęte 15 marca przepisy. Wysokość świadczenia określono na 40 złotych dziennie.

Świadczenie będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni i będzie wypłacane z dołu – informuje świdnicki magistrat.

REKLAMA

Osoby, które zapewniły schronienie uchodźcom muszą złożyć odpowiedni wniosek, który zawiera dane wnioskodawcy, liczbę osób, które otrzymały schronienie i miejsce ich pobytu.

Wnioskodawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, że zapewniono zakwaterowanie i wyżywienie przyjętej osobie i że nie zostało pobrane dodatkowe wynagrodzenie za wynajem ani inne świadczenia z tego tytułu – przypomina świdnicki magistrat.

Wnioski dostępne będą w świdnickim urzędzie oraz na stronie internetowej magistratu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 marca 2022 15:22
`