Świdnica: Tysiąc złotych nagrody za wskazanie podpalacza traw. Ogień zagrażał szkole i żłobkowi

3 kwietnia 2019 11:58.

Tematy: 


Do groźnego pożaru doszło wczoraj późnym popołudniem na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Płonęły trawy wokół Żłobka Miejskiego numer 2 oraz Szkoły Podstawowej numer 1. Ogień był tak blisko, że w pewnym momencie zaczął zagrażać placówkom. Za pomoc w ustaleniu podpalacza miasto wyznaczyło dziś nagrodę – tysiąc złotych.

Pieniądze trafią do osoby, która pomoże ustalić sprawcę tego podpalenia.

Sprawców tak nierozważnych czynów trzeba ujawniać i karać. Deklaruję też przeprowadzenie w świdnickich szkołach zajęć dotyczących fatalnych skutków wypalania traw dla ekosystemu – deklaruje w komunikacie prasowym prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

REKLAMA

Warto pamiętać, że za wypalanie traw grozi kara grzywny nawet do pięciu tysięcy złotych. Dodatkowo, w sytuacji, w której ogień przeniesie się na budynku mieszkalne lub inne zabudowania, sprawca podpalenia może odpowiadać za sprowadzenia zagrożenia życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach. Takie działanie podlega karze do ośmiu lat.

Informacje o sprawcy wczorajszego podpalenia mieszkańcy mogą przekazywać do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Prezydent Świdnicy wyznacza nagrodę za wskazanie podpalacza! fot. użyczone / W. Bąkiewicz/UM w Świdnicy

Prezydent Świdnicy wyznacza nagrodę za wskazanie podpalacza! fot. użyczone / W. Bąkiewicz/UM w Świdnicy

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 kwietnia 2019 11:58
`