Dodano: 21 listopada 2022 07:17

Świdnica. Stoi remont jednej z głównych dróg w mieście. Na wznowienie prac trzeba poczekać

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Remont Alei Niepodległości, jednej z głównych dróg w Świdnicy utknął w miejscu. Przypomnijmy, we wrześniu miasto wypowiedziało umowę na przebudowę drogi na odcinku od placu Wolności do skrzyżowania z ulicą 8 maja. Urzędnicy argumentowali wówczas, że stopień zaawansowania prac był niedostateczny, a ich postęp niewystarczający. Dziś miasto próbuje znaleźć firmę, która dokończy remont.

Miasto dochowuje zawartych umów i oczekuje tego samego od naszych wykonawców. Wielokrotne monity inspektora nadzoru i pracowników urzędu wskazywały na opóźnienia w stosunku do harmonogramu uzgodnionego przez strony. Wezwania do intensyfikacji prac nie dawały oczekiwanych skutków. Fiaskiem zakończyły się także negocjacje z udziałem mediatora sądowego. Zdecydowaliśmy się więc na wypowiedzenie tej umowy – mówi we wrześniu Krystian Werecki, zastępca prezydent Świdnicy.

Dziś miasto przekonuje, że w ciągu kilku tygodni prace na Alei Niepodległości powinien rozpocząć nowy wykonawca. Wysłano zaproszenie do sześciu potencjalnych firm. Jedna z nich przyjęła zaproszenie. Formalności mają być dopięte w grudniu.

REKLAMA

Mam nadzieję, że procedury zakończą się sprawnie i już na początku przyszłego  roku nowy wykonawca rozpocznie prace. Dokładamy wszelkich starań, żeby zadanie zostało zrealizowane jak najszybciej, gdyż wiemy, jak bardzo jest to uciążliwe dla mieszkańców – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Z przeprowadzonej inwentaryzacji wynika, że stopień prac jest zaawansowany na poziomie 42 procent.

Negocjacje w sprawie alei Niepodległości fot. UM w Świdnicy

Negocjacje w sprawie alei Niepodległości fot. UM w Świdnicy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także