Świdnica solidarna z Ukrainą. Flaga na maszcie przed urzędem. Słowa wsparcia od samorządowców z całego regionu

24 lutego 2022 12:06.

Od rana słowa wsparcia i solidarności do obywateli Ukrainy kierują samorządowcy z całego regionu. W Świdnicy w geście solidarności na maszcie przed urzędem miejskim pojawiła się flaga. W wielu miastach mają się odbyć dziś pikiety i protesty przeciw rosyjskiej agresji.

A więc wojna! Niesprowokowana agresja na suwerenny kraj,  który znamy i lubimy. Wspieramy naród ukraiński, wspieramy bliski nam Borysław. Będziemy pomagać. Niech żyje wolna, suwerenna Ukraina – pisze na TT Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Rezolucję w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy przyjął także sejmik województwa dolnośląskiego.

REKLAMA

Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął jednogłośnie Rezolucję w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy. Na sesji jest Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu. Sejmik zadeklarował gotowość pomocy Narodowi Ukraińskiemu – informuje Marek Łapiński.

O solidarność z Ukrainą apeluje także władze Świdnicy czy Bolkowa.

W obliczu obecnych wydarzeń, naruszających suwerenność naszego wschodniego sąsiada, mówimy stanowcze NIE dla wojny. Ukraino jesteśmy z Wami! – pisze Grzegorz Kucab, burmistrz Bolkowa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lutego 2022 12:06
`