Świdnica. Ruszyła zbiórka książek w języku ukraińskim. Potrzebne bajki czy słowniki!

4 marca 2022 11:04.

Akcję zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy. Chodzi zarówno o bajki dla dzieci, jak i książki dla młodzieży i dorosłych. Przydadzą się także książki wspierające naukę języka polskiego, czyli słowniki, słowniki ilustrowane, rozmówki czy kursy językowe.

Uchodźcy z Ukrainy przyjeżdżają do Polski bardzo często tylko z jedną torbą z najpotrzebniejszymi rzeczami. To głównie matki z dziećmi. Bajki bez wątpienia przydadzą się, by choć w niewielkim stopniu zapewnić normalność maluchom.

Bez wątpienia ogromną pomocą będą także kursy języka polskiego dla Ukraińców.

REKLAMA

Jeśli ktoś w domowych biblioteczkach ma książki w języku ukraińskim, to prosimy, aby przynieść je do naszej głównej siedziby do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.Przekazując książki, damy możliwość wypożyczenia ich przez naszych sąsiadów – dajmy im namiastkę normalności – mówi Ewa Cuban, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świdnicy.

Książki można przynosić do głównej siedziby biblioteki przy ulicy Franciszkańskiej 18. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.oo do 18.oo, w czwartek od 9.oo do 16.oo i w sobotę od 9.oo do 14.oo. To w świdnickich bibliotekach można zostawiać książki w języku ukraińskim.

Podobną zbiórkę prowadzi także Biblioteka Pod Atlantami w Wałbrzychu.

– Biblioteka pod Atlantami organizuje zbiórkę książek dla dzieci, młodzieży lub dorosłych w języku ukraińskim. Książki można przynosić do budynku głównego w Rynku lub do poszczególnych filii. Stwórzmy wspólnie bibliotekę ukraińskich książek dla naszych ukraińskich przyjaciół – informuje biblioteka.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 marca 2022 11:04
`