Dodano: 19 października 2018 09:21

Świdnica przyjazna rowerzystom

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Świdnica jest Gminą Przyjazną Rowerzystom – do takiego wniosku doszli organizatorzy konkursu ogłoszonego przez PTTK i po raz drugi nagrodzili dolnośląskie miasto. Szczególną uwagę kapituły konkursu zwróciła akcja „Świdnica na rowery”. W 2018 roku wzięło w niej udział 1500 uczestników. Uznano ją za jedną z najciekawszych form promowania zdrowego wypoczynku i zachęty do tworzenia infrastruktury rowerowej.

– W latach 2017-2018 Świdnica była organizatorem oraz partnerem wielu ważnych wydarzeń promujących aktywny wypoczynek i turystykę rowerową; „Rower Pomaga”, „Świdnica na rowery” oraz kilku rajdów rowerowych. Do współpracy angażowano służby: policję, straż pożarną, straż miejską oraz organizacje pozarządowe – wylicza Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki i dodaje, że do tych działań dojdą w przyszłym roku kolejne.

Jednym z ważniejszych przedsięwzięć, które w Świdnicy ujrzy światło dzienne w sezonie 2019, na które zapotrzebowanie zgłaszają sami mieszkańcy, będą lekcje edukacyjne dotyczące kultury poruszania się na rowerze i przepisów ruchu drogowego. Będą one skierowane zarówno do rowerzystów jak i do kierowców.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także