Świdnica. Piłeś? Sprawdź czy możesz wsiąść za kierownicę

6 września 2019 20:42. Ogólnodostępny alkomat w KPP w Świdnicy. fot. użyczona / KPP w Świdnicy

Tematy: 


„Piłeś? Nie jedź” to hasło kampanii społecznej informującej o niebezpieczeństwach prowadzenia po alkoholu. Świdniccy kierowcy teraz sami mogą sprawdzić czy wolno im bezpiecznie wsiąść za kierownicę. W recepcji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zainstalowano ogólnodostępny alkomat.

Alkomat zainstalowany został w Komendzie przy ul. Jagiellońskiej 23. Każdy chętny może samodzielnie sprawdzić czy jest w stanie wsiąść za kierownicę i rozpocząć podróż.

Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Należy z zainstalowanego w urządzeniu podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w przeznaczonym do tego miejscu. Następnie trzeba postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami. Na końcu badania pokaże się wynik, który wskaże czy możemy już bezpiecznie prowadzić pojazd.

REKLAMA

Jak interpretować wskazania alkomatu? Jeżeli w czasie badania wskaże on wynik od 0,2 do 0,5 promila alkoholu w organizmie, wówczas kierowca prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5 promila, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem popełnia przestępstwo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 września 2019 20:42
`