Świdnica. Pędził ponad 120 km/h przez miasto. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy

2 września 2019 19:46. Policja w czasie kontroli prędkości fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Mieszkaniec gminy Marcinowice pędził w niedzielę dokładnie 124 kilometry na godzinę ulicą Esperantystów, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. 22-latek na trzy miesiące straci prawo jazdy. Tego samego dnia w miejscowości Krzczonów policjanci zatrzymali kierowcę, który na 50 pędził 108 km/h.

22-latek jechał ulicą Esperantystów, to ciąg drogi krajowej numer 35 z Wałbrzycha do Wrocławia. Kierowcę Alfa Romeo policjanci zatrzymali w czasie kontroli drogowej. Mieszkaniec gminy Marcinowice o 74 km/h przekroczył dozwolony limit prędkości w tym miejscu.

Także w niedzielę, godzinę wcześniej, w miejscowości Krzczonów na terenie gminy Świdnica funkcjonariusze zatrzymali innego kierowcę, który również jechał za szybko. 39-latek ze Świdnicy na 50 pędził swoim autem 108 km/h.

REKLAMA

Oba kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami, 10 punktami karnymi i na trzy najbliższe miesiące stracili prawo jazdy.

Policja po raz kolejny apeluje o rozwagę za kółkiem i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów i warunków na drodze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 września 2019 19:46
`