Dodano: 12 listopada 2022 10:59

Świdnica. Nowy znaczek turystyczny. Gratka dla kolekcjonerów

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Świdnica wypuściła nowy znaczek turystyczny. Poprzednie rozeszły się w mgnieniu oka. To gratka dla kolekcjonerów, których na Dolnym Śląsku, jak i w całej Polsce, nie brakuje.

W Świdnicy do już sześciu dostępnych wzorów znaczków turystycznych dodano siódmy. Tym razem przedstawia herb miasta.

To jest taki krążek, który można uznać za pamiątkę. taki dowód tego, że się odwiedziło dane miejsce w danym czasie, bo te znaczki można kupić tylko w jednym miejscu – czyli te ze Świdnicy można kupić tylko tu u nas, w Świdnicy. Nigdzie indziej – mówi Mateusz Jadach ze świdnickiego Ratusza.

REKLAMA

Do tej pory Świdnica wypuściła serię sześciu znaczków, przedstawiających te oczywiste, ale i te mniej znane, chociaż lubiane przez śidniczan obiekty. Wszystkie rozeszły się w ciągu zaledwie kilku tygodni.

Mamy już znaczki z wizerunkiem katedry świdnickiej czy Kościoła Pokoju, tych dwóch najważniejszych atrakcji turystycznych w mieście, mamy tu również znaczek przedstawiający Muzeum Dawnego Kupiectwa czy choćby rzeźbę Srającego Chłopka – dodaje Jadach.

Znaczki turystyczne to swoisty fenomen wśród turystów podróżujących po Polsce. Niektóre są prawdziwymi rarytasami kolekcjonerskimi. Nowy, świdnicki znaczek i bardzo niewielką część tych z poprzednich serii można kupić w świdnickiej informacji turystycznej.

Świdnica. Nowy znaczek turystyczny. Gratka dla kolekcjonerów fot. UM Świdnica

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także