Świdnica. Nowe ulice na nowych osiedlach

8 czerwca 2024 09:29. fot. użyczone

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Aż siedmiu wykonawców chce remontować ulice w Świdnicy. Remontu doczekają się mieszkańcy ulicy Sudeckiej i Osiedla Pogodnego.

Te remonty to połączona inwestycja, która dotyczy ulic na dwóch skrajnych obrzeżach miasta. W obu przypadkach, chociaż mowa o remontach dróg, to nowo budowane osiedla domków jednorodzinnych dopiero się ich doczekają – do tej pory mieszkańcy jeździli po utwardzonych drogach gruntowych.

Przy ulicy Sudeckiej miasto wykonało już sieć wodno-kanalizacyjną i częściowo podbudowę tej drogi. Dzięki kolejnej inwestycji w ramach drugiego etapu przewidujemy budowę kolektora deszczowego, który odprowadzi wodę z całego osiedla do rzeki, budowę warstw bitumicznych jezdni, budowę chodników na całej długości ulicy, dwukierunkowe ścieżki rowerowe, zatoki postojowe, oświetlenie tej drogi, a także zagospodarowanie terenów zielonych – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego ratusza.

REKLAMA

Druga część inwestycji realizowana będzie na osiedlu Pogodnym, położonym na przeciwległych, północnych obrzeżach Świdnicy. Tam powstaje kolejne, nowe osiedle domków jednorodzinnych.

W tym rejonie miasta planujemy wybudować całą infrastrukturę, czyli pojawią się nowe drogi, chodniki, zatoki postojowe. Jest to miejsce już dosyć mocno zabudowane, a miasto przygotowuje kolejne działki na sprzedaż.

Całość prac będzie kosztowała ponad 20 milionów złotych, z czego niemal całość to dofinansowanie z programu Polski Ład. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie w wyłonieniu wykonawcy, ten powinien wejść na budowę już w połowie lipca.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 czerwca 2024 09:29
`