Świdnica. Na widok policji zaczął uciekać. 39-latka zatrzymano po pościgu. Co ukrywał?

3 grudnia 2019 17:17. Kierowca stanie teraz przed sądem. fot. użyczone / Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy

Tematy: 


Długa jest lista przewinień, których dopuścił się 39-letni mężczyzna, którego w Świdnicy próbował zatrzymać nad ranem patrol policji. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca jest pijany. Ten na widok policyjnego samochodu zaczął uciekać. 39-latka zatrzymano po krótkim pościgu.

Około piątej rano policjanci ze Świdnicy zauważyli samochód osobowy, który wzbudził ich podejrzenia. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił sposób jazdy kierowcy, który mógł wskazywać, że jest on pod wpływem alkoholu. Patrol próbował zatrzymać auto do kontroli. Uruchomiono sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca zamiast zatrzymać się, zaczął uciekać. Forda Ka udało zatrzymać się po krótkim pościgu.

Piratem drogowym okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. Badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że kierowca miał zakaz jazdy.

REKLAMA

Teraz mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę pomimo zakazu prowadzenia pojazdu i jazdę pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara więzienia do pięciu lat, wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami nawet do piętnastu lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 grudnia 2019 17:17
`