Dodano: 9 maja 2024 10:25

Świdnica na Rowery. Ruszyły zapisy do miejskiego rajdu rowerowego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dziewięćset dziewięćdziesiąt osób będzie mogło wziąć udział w tegorocznym rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”. Ruszyły właśnie zapisy do tej imprezy. Obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

„Świdnica na rowery” to tradycyjne rozpoczęcie świdnickiego sezonu letniego. Rajd, który organizowany jest na zakończenie święta miasta co rok przyciąga tłumy cyklistów, którzy kilkunastokilometrową przejażdżkę po mieście kończą rowerowym piknikiem na terenie OSiRu.

– Lista startowa szybko się kurczy, dlatego trzeba się pospieszyć, jeżeli chce się wziąć udział. Oczywiście dużo zależy też od pogody. Jest znacznie więcej uczestników, jeżeli ta pogoda dopisuje, jest ładna tak jak na przykład rok temu. Mieliśmy wyczerpany limit, wszyscy się stawili – 990 osób. Było świetnie. – mówi  Mateusz Jadach  z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

REKLAMA

W tym roku rajd odbędzie się 9 czerwca, Start tradycyjnie już spod Urzędu Miasta. Miejsc premiowanych pakietem startowym jest coraz mniej, ale to nie jedyna okazja świdniczan do aktywnego spędzania wolnego czasu. Miasto już trzeci raz z rzędu bierze udział w zmaganiach o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

– Teraz trwa trening, do 26 maja. Sama rywalizacja rozpoczyna się już w czerwcu i to wtedy zachęcamy grupy czy indywidualne osoby do jazdy na rowerze i wprowadzania swoich wyników przejazdów do specjalnej aplikacji, która później podsumuje te wszystkie wyniki. 

W tej zabawie świdniczanom idzie coraz lepiej. Trzy lata temu w ogólnopolskim rankingu zajęli 14 miejsce, w ubiegłym roku 5. Ile kilometrów wykręcą w tym roku? – tego dowiemy się na początku wakacji.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także