Dodano: 23 marca 2023 07:17

Świdnica. Miasto powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Urzędnicy zachęcają mieszkańców do udziału w zabawie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny trening w ogólnopolskiej zabawie Rowerowa Stolica Polski. Do dziś zgłosiło się do niej 48 miast, w których rowerzyści będą starali się przejechać jak największą ilość kilometrów. Wśród nich są Świdnica i Wałbrzych.

W Wałbrzychu o akcji raczej cicho. Ani urzędnicy, ani prezydent, znany ze swojej pasji kolarskiej nie zachęcają mieszkańców do udziału w zabawie. W Świdnicy wręcz odwrotnie. Miasto już po raz trzeci dołączyła do tej zabawy. W ubiegłym roku zakończyła rywalizację na 10 miejscu, poprawiając wynik o całe 4 oczka. W tym sezonie ma być jeszcze lepiej. Urzędnicy namawiają wszystkich do rowerowego wzięcia udziału w rowerowym szaleństwie.

Już teraz można zapisać się do treningu i dołączyć do zabawy, Trzeba znaleźć bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybrać na swój system w telefonie. Następnie z menu wybrać RYWALIZACJĘ, następnie zakładkę OGÓLNE – TRENING ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2023. – i zacząć po prostu jeździć na rowerze – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

REKLAMA

A zabawa w rowerową stolicę Polski to jedna z kilku atrakcji, jakie Świdnica co rok szykuje dla swoich mieszkańców, pasjonatów jednośladów. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich sezon rozpocznie wielka parada rowerowa. Co rok bierze w niej udział kilkuset rowerzystów.

Jeśli pogoda dopisuje, nie ma deszczu, to tutaj naprawdę ten peleton rowerzystów liczy około tysiąca osób. Jest to naprawdę duże wydarzenie i bardzo sympatyczna taka impreza, rodzinna, rekreacyjna, która myślę, że patrząc po frekwencji, dobrze trafia w to zapotrzebowanie mieszkańców Świdnicy – to już Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR-u.

Parada zakończy się piknikiem rowerowym na stadionie miejskim, a zwycięzcę i miasto, które przez rok dumnie będzie nosiło miano rowerowej stolicy Polski, poznamy pod koniec czerwca.

Źródło: OSiR Świdnica

Źródło: OSiR Świdnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także