Dodano: 23 marca 2023 07:17
Świdnica. Miasto powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski. Urzędnicy zachęcają mieszkańców do udziału w zabawie
Tematy: rowerowa stolica polski Świdnica
Pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny trening w ogólnopolskiej zabawie Rowerowa Stolica Polski. Do dziś zgłosiło się do niej 48 miast, w których rowerzyści będą starali się przejechać jak największą ilość kilometrów. Wśród nich są Świdnica i Wałbrzych.
W Wałbrzychu o akcji raczej cicho. Ani urzędnicy, ani prezydent, znany ze swojej pasji kolarskiej nie zachęcają mieszkańców do udziału w zabawie. W Świdnicy wręcz odwrotnie. Miasto już po raz trzeci dołączyła do tej zabawy. W ubiegłym roku zakończyła rywalizację na 10 miejscu, poprawiając wynik o całe 4 oczka. W tym sezonie ma być jeszcze lepiej. Urzędnicy namawiają wszystkich do rowerowego wzięcia udziału w rowerowym szaleństwie.
– Już teraz można zapisać się do treningu i dołączyć do zabawy, Trzeba znaleźć bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, wybrać na swój system w telefonie. Następnie z menu wybrać RYWALIZACJĘ, następnie zakładkę OGÓLNE – TRENING ROWEROWEJ STOLICY POLSKI 2023. – i zacząć po prostu jeździć na rowerze – mówi Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
A zabawa w rowerową stolicę Polski to jedna z kilku atrakcji, jakie Świdnica co rok szykuje dla swoich mieszkańców, pasjonatów jednośladów. W tym roku podobnie jak w latach poprzednich sezon rozpocznie wielka parada rowerowa. Co rok bierze w niej udział kilkuset rowerzystów.
– Jeśli pogoda dopisuje, nie ma deszczu, to tutaj naprawdę ten peleton rowerzystów liczy około tysiąca osób. Jest to naprawdę duże wydarzenie i bardzo sympatyczna taka impreza, rodzinna, rekreacyjna, która myślę, że patrząc po frekwencji, dobrze trafia w to zapotrzebowanie mieszkańców Świdnicy – to już Przemysław Grzyb ze świdnickiego OSiR-u.
Parada zakończy się piknikiem rowerowym na stadionie miejskim, a zwycięzcę i miasto, które przez rok dumnie będzie nosiło miano rowerowej stolicy Polski, poznamy pod koniec czerwca.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- W tym roku miała ruszyć budowa zbiornika przeciwpowodziowego koło Świdnicy. Nie powstała nawet koncepcja
- Wałbrzych. Oficjalna data otwarcia Muzeum Tygiel
- Wałbrzych. Pielęgniarki do krwiodawstwa potrzebne od zaraz
- Awaria w Głuszycy. Prace na sieci w Wałbrzychu. Tu mogą być problemy z wodą
- Wielkie emocje w Świebodzicach. Podniebne akrobacje i gwiazda światowego formatu na lotnisku
- Poważny wypadek koło Ząbkowic Śląskich. Autem kierował 22-latek bez prawa jazdy
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania



