Makabryczny wypadek pod Świdnicą. Spłonęły dwa samochody. Jedna osoba nie żyje

3 lipca 2024 10:50. fot. Jacek Zych/ Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Tragiczny bilans pierwszych dni wakacji. Według policyjnych statystyk w ciągu tylko pierwszego tygodnia na drogach doszło do 73 wypadków śmiertelnych! Do kolejnego, 74. wypadku doszło dziś nad ranem na DK35 w Strzelcach pod Świdnicą.

Kwadrans przed godziną 4 rano pomiędzy miejscowościami Strzelce a Tworzyjanów zderzyła się osobowa Toyota z dużym zestawem ciężarowym z naczepą. W wypadku zginęła osoba kierująca osobówką.

– Ustalamy tożsamość tej osoby. Natomiast 49-letni kierujący samochodem ciężarowym zdążył opuścić kabinę przed wybuchem pożaru. Doszło do spalenia obu pojazdów. 49-latek nie odniósł żadnych obrażeń – informuje Magdalena Ząbek, rzecznik policji w Świdnicy.

REKLAMA

Ponieważ oba samochody doszczętnie spłonęły, w tej chwili trudno jest ustalić, co było przyczyną wypadku. Policja alarmuje: pierwszy tydzień wakacji to o 10 wypadków śmiertelnych więcej niż w ubiegłym roku.

Tak, dokładnie zaczęły się wakacje, jest piękna pogoda, ludzie wyjeżdżają na wakacje odpocząć. I tu apel nasz do kierowców: dostosujmy prędkość do aktualnej pogody. Bądźmy wypoczęci przed drogą, patrzmy też na innych uczestników ruchu drogowego – informuje rzecznik policji.

Policjanci co rok, przy niemal każdym wypadku podkreślają: im ładniejsza pogoda i lepsze warunki na drogach, tym bardziej spada bezpieczeństwo.

Na koniec po raz kolejny przypomnimy: w ciągu ostatnich 7 dni na drogach całego kraju wydarzyły się 74 śmiertelne wypadki, w których zginęło niemal 100 osób. Średnio to dziesięć wypadków dziennie.

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 lipca 2024 10:50
`