Dodano: 25 lutego 2020 08:06

Świdnica kontra białaczka. Mieszkańcy miasta chcą pomóc 37-letniej Monice

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


W czwartek w Świdnicy rozpocznie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku. Na chętnych pracownicy fundacji DKMS i wolontariusze będą czekać w siedmiu lokalizacjach. Organizatorzy akcji przede wszystkim chcą pomóc 37-letniej Monice z Grodziszcza.

Mieszkanka Grodziszcza to pełna optymizmu, zawsze pomocna mama dwójki dzieci i kochająca żona. 37-latka pracuje w Świdnicy. W listopadzie ubiegłego roku usłyszała diagnozę, która brzmiała jak wyrok. Kobieta dowiedziała się, że jest chora na ostrą białaczkę szpikową. Pani Monika potrzebuje przeszczepu od niespokrewnionego dawcy.

Byłam załamana, kiedy dowiedziałam się o chorobie Moniki, myślałam czemu właśnie ona? Taka młoda? Co z dziećmi? Byłam zła na cały świat. Moim największym marzeniem jest, aby wyzdrowiała i mogła wrócić do domu i rodziny. Każdy może pomóc spełnić to marzenie i dać komuś szansę na nowe życie – zostając dawcą szpiku. Proszę pomóżcie wygrać wszystkim chorym – mówi siostra Moniki.

REKLAMA

W akcję zaangażowała się nie tylko rodzina, ale także przyjaciele chorej i władze Świdnicy. Rejestracja prowadzona będzie za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej, z wewnętrznej części policzka.

Do bazy potencjalnych dawców może się zgłosić każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18, a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kilogramów. Rejestracja zajmuje kilka minut.

Dotychczas w Świdnicy zorganizowano blisko 30 akcji rejestracji, w których do bazy zgłosiło się ponad 2 tysiące potencjalnych dawców. Wśród nich jest 15 osób, które mogły pomóc innym.

Miejsca rejestracji:

27 lutego

10.oo – 17.oo – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy

28 lutego

10.oo – 17.oo – Intermarche Świdnica

10.oo – 17.oo – Galeria Świdnicka

10.oo – 17.oo – Tesco

29 lutego

9.oo – 16.oo – Intermarche Strzegom

10.oo – 17.oo – Galeria Świdnicka

1 marca

10.oo – 13.oo – Parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego

11.oo – 14.oo – Parafia pod wezwaniem Świętej Anny

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także