Dodano: 8 stycznia 2020 19:58

Świdnica. Dziecko wypadło z okna na 4. piętrze. Matka była pod wpływem narkotyków. Teraz stanie przed sądem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Pięciolatek, który wypadł przez okno przeżył, ale jego stan był ciężko. W mieszkaniu była 25-letnia matka. Okazało się, że kobieta była pod wpływem narkotyków. Teraz za swoją nieodpowiedzialność odpowie przed sądem. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała Prokuratura Rejonowa w Świdnicy.

Do wypadku doszło piątego lipca ubiegłego roku. Maluch wypadł z czwartego piętra, po upadku trafił do szpitala we Wrocławiu. Stan pięciolatka był ciężki.

Dziecko doznało szeregu obrażeń. Były to obrażenia dotyczące złamania kości podudzia, złamania kości śródstopia, jak również doszło do urazowej odmy opłucnowej – mówi prokurator Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy.

REKLAMA

W czasie wypadku matka dziecka była w mieszkaniu. Kobieta została przesłuchana, pobrano od niej krew na zawartość alkoholu. Okazało się, że kobieta była trzeźwa. Krew skierowano jednak do dalszych badań, pod kątem obecności środków odurzających.

Matka była pod działaniem amfetaminy oraz marihuany. W oparciu o zebrany materiał dowodowy kobiecie postawiliśmy zarzut, że umyślnie naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia,  w ten sposób, że zażyła substancje odurzające, zasnęła, podczas gdy w tym czasie pozostawiła niepełnosprawne dziecko bez opieki – dodaje Rusin.

Kobieta częściowo przyznała się do zarzutów. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

5-latek wypadł z czwartego piętra fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

5-latek wypadł z czwartego piętra fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

5-latek wypadł z czwartego piętra fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także