Świdnica. Dwa podmioty chcą sprzedawać węgiel w preferencyjnych cenach. Trwa załatwianie formalności

10 listopada 2022 14:45. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Dwa prywatne podmioty zgłosiły w Świdnicy gotowość i chęć prowadzenia sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach, informuje świdnicki magistrat. Szczegóły miasto ma podać w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, w takich miejscach tona węgla nie może kosztować więcej niż 2200 złotych.

Zgodnie z przyjętymi w ostatnim czasie przepisami, gminy, spółki gminne i inne podmioty będą mogły kupować węgiel od importerów za nie więcej niż półtora tysiąca złotych za tonę. Później węgiel ma być sprzedawany mieszkańcom w cenie do 2200 złotych za tonę. Różnica ma pokryć koszty logistyki.

Węgiel w preferencyjnej cenie będą mogły kupić osoby, które otrzymały lub są uprawnione do dodatku węglowego. Zgodnie z zapisami ustawy pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku – informuje świdnicki magistrat.

REKLAMA

Do Świdnicy węgiel w preferencyjnych cenach chcą sprowadzać dwa podmioty. Obecnie trwa załatwianie formalności.

Mamy nadzieję, że do sfinalizowania wszystkich formalności dojdzie w przyszłym tygodniu i będziemy mogli podać do publicznej wiadomości szczegółowe informacje o firmach uprawnionych do prowadzenia sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach w Świdnicy. Dlatego prosimy mieszkańców o jeszcze chwilę cierpliwości – mówi Mateusz Jadach z Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 10 listopada 2022 14:45
`