Świdnica. Chciała sprzedać buty za 80 złotych. Straciła 7 tysięcy!

26 września 2022 08:27.

Do policjantów w Świdnicy zgłosiła się 22-latka, która padła ofiarą oszustów. Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych chciała sprzedać buty. Potencjalny kupiec przesłał mailem link do transakcji. Młoda kobieta otworzyła wiadomość i wpisała dane. To był jednak typowy mechanizm wykorzystywany przez oszustów. Kobieta straciła ponad 7 tysięcy złotych.

  Do świdnickich funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zgłosiła się 22-letnia mieszkanka powiatu, która została oszukana podczas transakcji internetowej. Brat kobiety na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił na sprzedaż buty za kwotę 80 złotych. Na odzew osoby zainteresowanej zakupem nie trzeba było długo czekać – informuje dolnośląska policja.

Potencjalny kupiec skontaktował się z kobietą przez komunikator. Zaproponował płatność przez stronę internetową, a link wysłał mailem. Wiadomość wyglądała na tyle wiarygodnie, że 22-latka postanowiła ją otworzyć. By otrzymać pieniądze kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, datę ważności oraz trzycyfrowy kod CVC.

REKLAMA

To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Po chwili 22-latka zauważyła na swoim koncie 4 nieautoryzowane transakcje na łączną kwotę ponad 7 tysięcy złotych. Wówczas zablokowała konto – informuje policja.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 września 2022 08:27
`