Świdnica. 44-latka chciała sprzedać sukienkę. 28-latka domek dla kotów. Obie padły ofiarami oszustów

4 listopada 2022 16:39.

Do świdnickich policjantów zgłosiły się w ostatnim czasie dwie kobiety. 28-latka chciała sprzedać w internecie domek dla kotów. 44-latka próbowała sprzedać w internecie sukienke. Obie panie padły ofiarą oszustów. W obu przypadkach schemat działania był podobny!

28-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła do sprzedaży domek dla kota. Szybko pojawił się chętny. Potencjalny kupiec poprosił o numer telefonu i oświadczył, że pieniądze prześle na konto.

Po chwili 28-latka otrzymała wiadomość sms z linkiem do transakcji. Wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta uzupełniła cały formularz wpisując w nim numer potrzebny do zalogowania w systemie bankowości , PESEL, hasło, a później także trzy cyfry, jako potwierdzenie płatności. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej konta. Gdy po chwili zalogowała się w swojej bankowości internetowej odkryła, że ktoś wziął pożyczkę na jej konto, z której zdążył już wypłacić 3 tysiące złotych – informuje świdnicka policja.

Podobny schemat oszuści zastosowali w przypadku 44-letniej mieszkanki powiatu świdnickiego. Kobieta wystawiła na sprzedaż sukienkę za 100 złotych. Po kilku minutach odezwał się chętny kupiec, który później wysłał link do formularza wyłudzającego dane. Tu także kobieta wpisała wszystkie dane niezbędne do zalogowania się do konta bankowego, tym samym przekazując je oszustom. Z jej konta znikło 700 złotych.

 

Dodano: 4 listopada 2022 16:39
.
 • księgowa pisze:

  Tacy młodzi ludzie a dali się oszukać, wystarczy jak ktoś prosi o nr Pesel lub inne dane, to wypad z baru na drzewo, mam prawie 70 lat ale na takie numery to się nie dam nabrać

 • Mariusz pisze:

  Czasami banki zachowują się jak złodzieje. Do mnie kiedyś zadzwonił Citi (z którego mam kartę) prawdopodobnie z ofertą na coś jeszcze i w ramach weryfikacji konsultantka poprosiła o nazwisko panieńskie matki ! Pogoniłem ją na drzewo. A może to nie był prawdziwy Citi ?

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `