Świdnica. 35-latka jechała Porsche bez prawa jazdy. Na 50 km/h pędziła ponad 140 km/h

20 września 2022 14:11. Policjanci drogówki fot. ilustracyjne / Jacek Zych

Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli 35-latkę, która bez uprawnień jechała Porsche. Okazało się, że kobiecie wcześniej zatrzymano na trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. To jednak jej nie przeszkadzało, bo 35-latka ponownie wsiadła za kierownicę. Na dodatek, na ograniczeniu do 50 km/h jechała ponad 140 km/h.

W sobotnie popołudnie policjanci świdnickiej drogówki na terenie Świdnicy zatrzymali do kontroli pojazd marki Porsche w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. W miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kobieta poruszała się z prędkością 143 km/h( przekroczyła dozwoloną prędkość o 93 km/h) – informuje policja.

Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a na jej konto wpłynęło 15 punktów karnych. Dodatkowo do pół roku wydłużony został okres zatrzymania prawa jazdy.

 

Dodano: 20 września 2022 14:11
.
 • Pieszy pisze:

  I co? I nic, dalej będzie jeździć. Mandatu nie zapłaci bo oficjalnie jest bezrobotna. A tak w ogóle jak ma Porsche to 2,5 tys. to wydaje na waciki. A sędziowie są dla takich pobłażliwi i nie ma mowy o więzieniu nawet w zawieszeniu.

 • bogaty polak pisze:

  I dobrze, prawo w polsce jest dla biedakow. Czemu bogaty ma miec te same zasady?

 • ktos tam pisze:

  a bo kolejny raz autor artykulu nie wie dokladnie o czym pisze.
  Ta osoba nie jechala bez uprawnien, tylko miala czasowo zatrzymane prawo jazdy – dlatego dostala zwyczanjny mandat za predkosc i przedluzenie zatrzymania.
  Gdyby miala cofniete uprawnienia, to by miala zakaz prowadzenia pojazdow i sprawe karna o nie stosowanie sie do cofniecia uprawnien.

  To sa 2 rozne rzeczy a ludzie uzywaja tych okreslen zamiennie.

 • Chyba nie powinna była odjechać pisze:

  W trakcie pierwszego okresu trzech miesięcy, oznaczonego w decyzji administracyjnej starosty, osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy traktowana jest jako osoba niemająca uprawnień do prowadzenia pojazdów, a prowadząc pojazd popełnia wykroczenie z art. 94 § 1 Kodeksu wykroczeń (dalej jako k.w.)W trakcie drugiego okresu przedłużonego (dodatkowe trzy miesiące) osoba ta będzie traktowana jako niestosująca się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, a prowadząc pojazd popełnia przestępstwo z art. 180a Kodeksu karnego (dalej jako k.k.).

  Trzeba pamiętać, iż co do zasady, za osobę niemającą uprawnień w rozumieniu tego przepisu uważa się również osobę, której zatrzymano prawo jazdy, w okresie zatrzymania prawa jazdy, jak i po tym okresie, gdy zatrzymanie trwało dłużej niż rok, co wynika z art. 49 ust. 1 pkt 3 lit. b Ustawy o kierujących pojazdami (dalej jako u.k.p.).

 • logika pisze:

  zbrodnia bez ofiary. tymczasem za prawdziwe zagrozenie zycia wielu ludzi i zwierzat, za zatruwanie rzeki, mandat 500zł albo i wcale. panstwo polskie – silne wobec słabych, słabe wobec silnych.

 • xxx pisze:

  W takich przypadkach, Jeżeli nie widać chęci poprawy po którymś z kolei wykrooczeniu powinno się upublicznić dane tej osoby i jej zdjęcie.

 • Obrońca praw kobiet pisze:

  I co, stało się coś komuś?

 • Melepeta pisze:

  BRAWO

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `