Świdnica. 3 mln dotacji na remont ulic

13 czerwca 2018 07:27. Świdnica, ulica Pogodna. fot. użyczona, / UM Świdnica. Źródło: UM Świdnica

Tematy: 


Miasto Świdnica na podstawie złożonego wniosku otrzyma dotację z „Rządowego programu na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej” w wysokości 3 mln zł. Jest to około 60% wartości inwestycji planowanej na ulicy Pogodnej. Wniosek uzyskał bardzo dużo punktów w ocenie ekspertów, w związku z tym, jako trzeci na liście zakwalifikował się do dofinansowania.

– W połowie kwietnia do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego został złożony wniosek przygotowany przez pracowników Urzędu Miejskiego. Od początku mieliśmy dobry odzew z Urzędu, nasz wniosek był wysoko oceniony pod względem merytorycznym. Bardzo się cieszę, że tak ważna inwestycja, jaką jest przebudowa ulicy Pogodnej, zyskała dobrą opinię w oczach oceniających. Pozwoli to na szybszą jej realizację, a zwolnione w ten sposób środki przeznaczymy na inne potrzeby inwestycyjne w Świdnicy – mówi prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Inwestycja dotyczy budowy nowej drogi, która udrożni ulicę Pogodną. Towarzyszyć jej będzie ścieżka pieszo-rowerowa, która połączy Zawiszów z terenami przy ul. Pogodnej. Wybudowane też zostaną nowe sieci i oświetlenie. Skomunikuje to tereny inwestycyjne, ale także działki miejskie, które miasto będzie chciało w jak najszybszej przyszłości przeznaczyć pod zabudowę jednorodzinną. Będzie to także duże wsparcie dla właścicieli ogródków działkowych, pracowników MZEC oraz pracowników i wolontariuszy schroniska dla zwierząt.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 czerwca 2018 07:27
`