Dodano: 31 sierpnia 2023 12:21

Sukces wakacyjnego połączenia Kolei Dolnośląskich. Trasa do Świnoujścia „strzałem w dziesiątkę”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

Tematy: 


Ponad 7 tysięcy pasażerów skorzystało z pierwszego w historii Kolei Dolnośląskich bezpośredniego połączenia z Wrocławia do Świnoujścia. Pociąg KD Premium Nadmorski kursował w weekendy od 24 czerwca do 27 sierpnia, a także w dzień wolny 15 sierpnia. Umożliwiał podróż ze stolicy Dolnego Śląska do Świnoujścia w najszybszym możliwym czasie w tym rozkładzie jazdy, a więc w 5,5 godziny.

Uruchomienie wakacyjnej linii ponadregionalnej Wrocław-Świnoujście było ważnym krokiem dla Kolei Dolnośląskich.

– Wakacyjne połączenie Kolei Dolnośląskich z Wrocławia do Świnoujścia było „strzałem w dziesiątkę”, co potwierdzają liczby pasażerów oraz ich entuzjastyczne opinie. Udowodniliśmy, że regionalni przewoźnicy kolejowi są w stanie oferować atrakcyjne czasowo i cenowo relacje również poza swoim województwem. W przyszłości z pewnością rozważymy kolejne trasy ponadregionalne – podkreśla Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

REKLAMA

Nadmorscy turyści zainteresowani Dolnym Śląskiem

KD Premium Nadmorski kursował przez stacje: Świnoujście, Międzyzdroje, Szczecin Dąbie, Zielona Góra Główna, Głogów, Lubin, Legnica, Wrocław Główny. Połączenie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców województwa dolnośląskiego, jak i zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Dolny Śląsk stanowi fascynującą mieszankę historii, kultury i przyrody. Region ten był areną ważnych wydarzeń historycznych, co dokumentują liczne zamki, pałace i zabytkowe miasta odzwierciedlające wielowiekową przeszłość. Bogactwo kulturowe Dolnego Śląska objawia się w różnorodności tradycji i festiwali artystycznych. Zachwyca też przyroda tego regionu – nie brakuje tu pięknych krajobrazów, obejmujących m.in. różnorodne pasma Sudetów i malownicze doliny, przyciągające miłośników natury i aktywnego wypoczynku.

Koleje Dolnośląskie – rozwój i istotne inwestycje na 15-lecie

Przez ostatnie lata Koleje Dolnośląskie zyskały opinię lidera w dziedzinie usług kolejowych, podnosząc standardy podróżowania i inwestując w nowoczesny tabor. Stałe rozszerzanie sieci połączeń zaowocowało osiągnięciem imponującego rekordu: w lipcu przewoźnik przejechał milion kilometrów. W sierpniu w Legnicy uruchomiono halę serwisową. Dzięki tej inwestycji przewoźnik znacznie obniży koszty utrzymania pociągów.

W ramach umowy z Pesą Bydgoszcz do 2024 roku tabor Kolei Dolnośląskich powiększy się o 25 nowoczesnych, pięcioczłonowych pociągów najnowszej generacji Elf 2. Tym samym liczba dostępnych pojazdów naszej spółki wzrośnie do 88 sztuk. Aż 65% z nich będzie napędzana elektrycznie – dodaje Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Zgodnie z długofalową strategią rozwoju spółka systematycznie unowocześnia i poszerza zaplecze techniczne. W ostatnich latach przewoźnik zakupił aż 31 nowoczesnych pociągów pasażerskich, stając się tym samym właścicielem największej floty pojazdów Elf2 w Polsce.

fot. użyczone Koleje Dolnosląskie

fot. Koleje Dolnośląskie

fot. Koleje Dolnośląskie

fot. Koleje Dolnośląskie

fot. Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie nad morzem fot. użyczone KD

Koleje Dolnośląskie fot. użyczone

Koleje Dolnośląskie fot. użyczone

Koleje Dolnośląskie fot. użyczone

Koleje Dolnośląskie ot. Użyczone Koleje Dolnośląskie

 

Źródło: fot. Koleje Dolnośląskie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także