Sudecka Setka odwołana. Decyzja związana z alertami pogodowymi

21 czerwca 2024 14:04. Start 32. Sudeckiej Setki. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Na podstawie decyzji sztabu kryzysowego Wojewody Dolnośląskiego, który w terminie od godz. 16:00 (piątek, 21.06) do godz. 8:00 (sobota, 22.06) wprowadził 3 – najwyższy stopień zagrożenia burzowego, organizatorzy Nocnego Ultramaratonu 35. Sudecka Setka zmuszeni są odwołać to wydarzenie – informuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach.

OSiR przekazuje informacje, że w kolejnych komunikatach poda kolejne informacje dotyczące kwestii organizacyjnych.

Wszystkie osoby, które w związku z biegiem znalazły się już w Boguszowie-Gorcach zapraszamy do biura OSiR przy ul. Olimpijskiej 1, gdzie stworzyliśmy możliwość zakwaterowania w okresie objętym zagrożeniem burzowym – informuje OSiR w Boguszowie-Gorcach.

REKLAMA

Przypomnijmy, dziś synoptycy wydali ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia przed burzami. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia do jutrzejszego poranka. Wydane zostało dla znacznej części naszego województwa.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 6 cm – ostrzega dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 czerwca 2024 14:04
`