Studio Dziennik. Krzysztof Grajek: Liczba zgłoszeń do 21. Toyota Półmaratonu Wałbrzych dobija do półtora tysiąca

Tematy: 


Na półtora miesiąca przed startem 21. Toyota Półmaratonu Wałbrzych liczba zapisanych osób dobija do półtora tysiąca. Biorąc pod uwagę pandemię oraz to, że na skutek zmian organizacyjnych nasz bieg wypadł z Korony Półmaratonów Polskich to naprawdę sukces – mówią organizatorzy.

21. Toyota Półmaraton Wałbrzych wystartuje z placu Magistrackiego w ostatnią sobotę sierpnia. Trasa pomimo trwającej budowy zachodniej obwodnicy Wałbrzycha nie ulegnie znaczącym zmianom:

– Półmaraton to nie tylko bieg główny. W ramach imprezy rozegranych zostanie szereg biegów towarzyszących. Bieg po zdrowie na 10 km, bieg bez barier – po raz pierwszy organizowany bieg dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz, ponieważ mamy w tym roku rok kobiet w Wałbrzychu, będzie zorganizowany specjalnie dla Pań bieg na 5 kilometrów. – wyjaśnia Krzysztof Grajek, dyrektor Biegu.

REKLAMA

Z uwagi na obowiązujące przepisy pandemiczne organizatorzy biorą pod uwagę możliwość wypuszczania na trasę zawodników w małych, następujących po sobie grupach. Tu w pierwszej kolejności najprawdopodobniej pobiegną kobiety, następnie bieg główny i wszystkie kolejne. Więcej informacji o imprezie ujawnia w rozmowie z Bartkiem Paulusem Krzysztof Grajek, dyrektor 21. Toyota Półmaratonu Wałbrzych

 

 

 

Dodano: 19 lipca 2021 10:09

Pozostałe informacje