Strzelanina w Wałbrzychu. Od 8 lat do dożywocia – prokuratura postawiła zarzuty

17 października 2017 18:15. Prokurator Marcin Witkowski, szef Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Nawet dożywotnie więzienie grozi 27-letniemu Dariuszowi N, mieszkańcowi Wałbrzycha, który w niedzielę z bliskiej odległości strzelił w głowę 38-letniemu Danielowi R. Jego kompanom, czterem mieszkańcom Wałbrzycha, którzy zaraz później pobili Dariusza N, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dziś Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu wydała w tej sprawie oświadczenie.

W toku postępowania policji udało się zabezpieczyć broń, z której najprawdopodobniej oddano strzały. Jest to egzemplarz wyprodukowany przed 1885 roku, czyli nie wymagający posiadania zezwolenia.

Jak mówi w rozmowie z Dziennikiem prokurator Marcin Witkowski, szef wałbrzyskiej prokuratury rejonowej, większość z uczestników zdarzenia była znana policji i wcześniej notowana. Natomiast sam Dariusz N. nie był do tej pory zatrzymywany przez organy ścigania.

REKLAMA

Daniel R. przeszedł operację, usunięto mu pocisk z twarzoczaski, a jego stan jest stabilny i bezpieczny.  Do tej pory prokuraturze nie udało się jednoznacznie ustalić przyczyn konfliktu i motywów zdarzenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 października 2017 18:15
`