Aktualizacja. Strzelanina na Nowym Mieście. Są pierwsze zarzuty

16 października 2017 13:48. Policja zabezpieczająca miejsce postrzelenia mężczyzny przy ulicy Orzeszkowej w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Aktualizacja godz. 16.00.

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu oficjalnie potwierdziła, że na chwilę prowadzone są dwa śledztwa. 27-latni Dariusz N. z Wałbrzycha usłyszy zarzuty w kierunku próby pozbawienia życia i spowodowania choroby zagrażającej życiu 38-letniego Daniela R. Równolegle prowadzone jest drugie postępowanie wobec innych osób, współtowarzyszy poszkodowanego Daniela, którzy mają dziś lub jutro usłyszeć zarzuty pobicia Dariusza N.

28-letni Dariusz N. po oddaniu strzału w kierunku pokrzywdzonego został dotkliwie pobity przez osoby towarzyszące pokrzywdzonemu, a następnie porzucony na ulicy. Policja i prokuratura wciąż ustalają motywy, jakimi kierował się Dariusz N. strzelając do swojej ofiary.

REKLAMA

***

Są pierwsze zatrzymania w sprawie strzelaniny, do jakiej doszło wczoraj na ulicy Orzeszkowej w Wałbrzychu. Prokurator rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski potwierdził fakt, że na skutek działań podjętych wspólnie przez policję i prokuraturę jeszcze tego samego dnia udało się zatrzymać kilka osób. Żadnej z nich nie postawiono jeszcze zarzutów. Przynajmniej część z nich była już uprzednio znana policji. Mówi prokurator Marcin Witkowski:

Tak szybkie ujęcie sprawców było możliwe m.in. dzięki monitoringowi, obejmującemu właśnie ten fragment ulicy. 38-letni mężczyzna, który został postrzelony w twarz w okolicach kamienicy przy ulicy Orzeszkowej 18 został przetransportowany do szpitala we Wrocławiu i przeszedł operację. Podczas operacji lekarze, usunęli pocisk, który przebił policzek utkwił w okolicach kręgosłupa. stan mężczyzny jest poważny, ale stabilny. W szpitalu, w którym leży poszkodowany, policja wprowadziła całodobowy nadzór.

Mówi sierż. Marcin Świeży, rzecznik wałbrzyskiej policji:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 października 2017 13:48
`