Dodano: 12 kwietnia 2023 07:27

Struga. Ruszyła budowa drugiego bloku wielorodzinnego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Około 34 mieszkań, windy i nowoczesne systemy ogrzewania – w oddalonej o zaledwie 10 km od Wałbrzycha Strudze ruszyła budowa nowego, drugiego bloku mieszkaniowego. A to dopiero początek inwestycji mieszkaniowych w gminie Stare Bogaczowice.

Łącznie pod Wałbrzychem powstać ma prawie 150 tanich mieszkań dla młodych ludzi. Nowo budowany budynek w Strudze przeznaczony będzie właśnie dla tej grupy mieszkańców gminy.

– Żeby ci ludzie młodzi, którzy kończą szkołę nie szukali mieszkania i pracy we Wrocławiu, w Poznaniu, w Krakowie. Ta praca u nas jest, tylko brakuje mieszkań, tanich mieszkań. A te mieszkania nie są drogie u nas. I tak naprawdę dedykujemy te mieszkania tym młodym ludziom. Ten budynek w Strudze, który jest zasiedlony, tak naprawdę jest zasiedlony w 80% młodymi ludźmi. I tak planujemy kolejne budynki i w tym kierunku iść. – powiedział wójt gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech

REKLAMA

Nowo wybudowany blok w Strudze to 34 nowe mieszkania. W następnych latach trzy takie same gmina chce budować w nieodległym Chwaliszowie. Łącznie znajdzie w nich swoje własne „M” kolejnych 105 rodzin. Jak mówi zainteresowanie jest ogromne, także osób mieszkających dotąd w Wałbrzychu. A to realny zysk dla gminy.

– Dla naszej gminy jest bardzo ważne, żeby tych podatków było jak najwięcej. Zakładamy też, że wśród mieszkańców są osoby prowadzące swoją prywatną działalność, więc mimochodem kolejne daniny dla gminy. Z trzciej zaś strony te miejscowości nasze się wyludniają. Nie chcemy, żeby się wyludniały, chcemy, żeby ta gmina swój status utrzymała, żebn tych mieszkańców było nie mniej. Tak naprawdę jesteśmy jedyną gminą w powiecie, w której liczba mieszkańców nie maleje a rośnie. 

Na początku tego roku w Strudze oddano do użytku pierwszy taki blok – w nowo wybudowanym za niebagatelne 10 milionów złotych budynku mieszkanie dostały 34 rodziny

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także