Dodano: 22 marca 2021 15:20

Struga będzie skanalizowana. Ścieki przez Wałbrzych popłyną do oczyszczalni w Cierniach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Do sieci kanalizacyjnej będzie mogło się podpiąć ponad ośmiuset mieszkańców Strugi. W ramach tej inwestycji powstało ponad trzynaście kilometrów kanalizacji łączącej Strugę z Wałbrzychem. Projekt wart jest ponad siedemnaście milionó6. złotych.

Ścieki liczącą ponad trzynaście kilometrów kanalizacją trafią do sieci zlokalizowanej przy ulicy Podwale w Wałbrzychu, stąd istniejącą już siecią popłyną do oczyszczalni ścieków w Cierniach koło Świebodzic. W ramach inwestycji powstanie także specjalna przepompownia, która pozwoli na pompowanie ścieków pod górę, bo Struga leży niżej niż Wałbrzych.

Dla każdego z mieszkańców Strugi oznacza to to, że będą mogli żyć czystym środowisku naturalnym. Dzisiejsze ścieki, przez nieszczelności szamb lub też po prostu bezpośredni ściek trafiają do Czyżynki. Teraz nie będzie trafiał – mówi Tomasz Senyk z Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

REKLAMA

Głównym udziałowcem związku jest Wałbrzych. Prezydent miasta zapewnia, że to inwestycja ważna nie tylko dla Strugi, ale całej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

W ten sposób budujemy nową jakość dla mieszkańców Strugi, Lubomina, ale również Wałbrzycha. Wiemy, że bardzo wielu mieszkańców Wałbrzycha spędza czas na tamtych terenach, niektórzy budują tam domy. To jest taki teren, gdzie się sporo buduje jednorodzinnych domków – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Nie wiadomo ilu mieszkańców będzie chciało się wpiąć do nowej sieci, ale wałbrzyskie przedsiębiorstwo zapewnia, że będzie zachęcać do podjęcia takiej decyzji.

Budowę sieci finansuje Wałbrzyski Związek Wodociągów i Kanalizacji. Projekt wart jest 17 milionów złotych, z czego 11 milionów to unijne dofinansowanie.

Struga będzie skanalizowana fot. Dziennik Wałbrzych

Struga będzie skanalizowana fot. Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także