Dodano: 20 marca 2025 12:18
Stronie Śląskie. Spod ton błota odkopują tereny rekreacyjne
Tematy: Dariusz Chromiec stronie śląskie
W Stroniu Śląskim spod ton naniesionego przez wodę, zaschniętego błota odkopuje się zniszczony przez powódź Park Morawka.
Przystań kajakowa, skatepark i cały przyległy do nich teren rekreacyjny to miejsce położone w bezpośrednim sąsiedztwie zniszczonej zapory. Przyjęły na siebie nie tylko pierwszy impet napierającej fali powodziowej, ale też wszystko to, co przyniosła opadająca już woda. Teren, który został wybudowany i oddany do użytku zaledwie w ubiegłym roku, zniknął pod tonami błota.
– Będziemy oczywiście pracowali nad tym, żeby ten teren parku Morawka, który był rewitalizowany przez dwa lata, przypomnę, został otwarty. Budynki kubaturowe zostały, tak jak widać – restauracja, amfiteatr. Natomiast kwestia alejek, zieleni, która tutaj była, i małej architektury – to zostanie odbudowane. Chcemy otworzyć ten park tak, jak wyglądał przed powodzią, tak jak został odebrany – mówi Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego, który dodaje, że na to jednak potrzebne są pieniądze, a te Stronie dostało póki co na inne cele.
Tuż obok, dosłownie po sąsiedzku, w pierwszych dniach wiosny rozpoczną się prace przy remoncie stadionu miejskiego. Remont finansuje Ministerstwo Sportu, które przekazało na ten cel 34,5 mln złotych.
– Więc powracamy do tego, co było przed powodzią, a może będzie coś nawet więcej, bo też są pomysły, żeby stworzyć tu dodatkowe atrakcje w tej części miasta.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Prace przy oczyszczaniu terenu z błota już się rozpoczęły. Jeśli znajdą się pieniądze, pod koniec roku Park Morawka i przystań kajakowa powinny być jak nowe.

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także
- Jabłów gra dla Mileny. Piknik pełen atrakcji, by pomóc młodej mistrzyni wrócić do zdrowia
- Ten widok zachwyca! Wiśnie Kanzan zakwitły na Placu Magistrackim w Wałbrzychu
- Wałbrzych. Problemy na nowym skateparku. Masa wypełniająca szczeliny… roztopiła się
- Ponad tysiąc wolontariuszy Żonkilowej Kwesty. Wystartowała zbiórka dla hospicjum w Wałbrzychu
- W Świdnicy działkowcy mogą ubiegać się o finansową pomoc miasta
- Blisko 2 mln euro na promocję pogranicza. Kłodzko łączy siły z Czechami
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Tereny po „Porcelanie Krzysztof” na sprzedaż. Warte miliony działki na portalu ogłoszeniowym
Pożar na Podzamczu. Niebezpiecznie i duże zadymienie
Droga z Kamiennej Góry do Kowar zablokowana po zderzeniu trzech aut. Dziewięć osób poszkodowanych
Jedlina-Zdrój. Nowe mieszkania czekają na chętnych
Wałbrzych. 2,5 tysiąca złotych mandatu dla 40-latka na hulajnodze. Mężczyzna wydmuchał 0,87 promila