Strefa MTB Sudety najlepszym produktem turystyki rowerowej w kraju!

29 lipca 2019 19:30. Fot. ilustracyjna / FB Sudety na bajku

Tematy: 


Strefa MTB Sudety najlepszym produktem turystyki rowerowej – tak zadecydowała kapituła Polskiej Organizacji Turystycznej przyznając Strefie ten zaszczytny tytuł. Tym samym Strefa znalazła się w elitarnym gronie atrakcji turystyki aktywnej, które promują nasz region i kraj w Europie.

Strefa MTB powstała jako niszowy projekt na terenie Polski. Głuszyca była pierwszą miejscowością, która zwróciła się w stronę tras rowerowych.

– Było kilka osób, które rzeczywiście tymi trasami się zajęły. – wspomina Roman Głód, burmistrz Głuszycy – Warto tu wspomnieć te osoby, bo to był Tomek Gromala, Tadek Reczek, Grzesiu Walczak, Janusz Pawłowski, Łukasz Pokorski – a więc osoby, które do dzisiaj są bardzo mocno związane z kolarstwem górskim. I z promocją tras rowerowych.

REKLAMA

Założeniem leżącym u podstaw Strefy było stworzenie ujednoliconego systemu ścieżek rowerowych o pewnym stopniu wystandaryzowania.

– Zdajemy sobie sprawę, że turysta nie zna granic. To już nie mówimy tylko o terytorium polski, ale też o terytorium Czech. Dziś dla rowerzysty nie ma granicy jako takiej – przejeżdżamy z jednej strony góry na drugą i już jesteśmy w Czechach – dodaje burmistrz Głód. – Można pół żartem powiedzieć, że turysta rowerowy do najlepszy turysta: krótko śpi, dużo je i nie zaśmieca okolicy.

Przyznając nagrodę Polska Organizacja Turystyczna doceniła oznakowanie szlaków Strefy MTB , wydawnictwa: mapy, przewodniki, ślady gpx, oraz same trasy i bazę noclegowo-gastronomiczną. Nie pozostały bez znaczenia walory turystyczne szlaków, wypożyczalnie i łatwość dojazdu.

We wszystkich kategoriach Strefa MTB Sudety otrzymała maksymalną ilość punktów (w sumie 40/40 pkt).

Warto dodać, że Strefa MTB Sudety zdobyła wcześniej wyróżnienie za najlepszy produkt turystyczny za 2016 rok, przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 lipca 2019 19:30
`