Strefa ekonomiczna wybuduje sześć hal. Koszt 120 mln złotych

4 października 2019 10:31. WSSE "Invest-Park" ogłosiła program budowy hal. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Program budowy hal przemysłowych zapowiada Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”. – To historyczna inwestycja, zarówno w wymiarze przestrzennym, jak i finansowym – przyznają przedstawiciele strefy. Do 2022 roku ma powstać sześć hal. Koszt – 120 milionów złotych.

Hale mają powstać na terenie trzech województw: w Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich, Jaworzynie Śląskiej, Nysie, Brzegu i Wrześni. Każda z nich ma mieć powierzchnię około pięciu tysięcy metrów kwadratowych z możliwością podzielenia na cztery moduły. Przy każdej przygotowane zostanie odpowiednie zaplecze: parking, plac manewrowy i tereny zielone. Hale mają być gotowe w 2022 roku.

W ciągu dwóch lat strefa chce wydać na ten projekt 120 milionów złotych.  To koszt bez zakupu gruntów. Co ważne, na przestrzeni blisko dwudziestu lat strefa wydała na rozwój terenów 280 milionów złotych.

REKLAMA

Porównując planowane hale do innych, podobnych inwestycji w strefie, to docelowo pracę może w nich znaleźć około 600 osób.

Dla każdego samorządu, niezależnie od jego wielkości bardzo ważnym elementem jest rozwój przedsiębiorczości. Gmina posiadała atrakcyjne grunty. Jednak główną kwestią była kwestia uzbrojenia tych gruntów. Przez wiele lat te możliwości przekraczały możliwości gminy Jaworzyna Śląska. Ty bardziej cieszy, że gmina Jaworzyna Śląska jest beneficjentem tego programu  – mówi Grzegorz Grzegorzewicz, burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 października 2019 10:31
`