Dodano: 6 czerwca 2023 13:20

Strażak przez lata ratował innych. Dziś sam potrzebuje pomocy. Na pomoc ruszyli koledzy z jednostki, którzy apelują o wsparcie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Grzegorz Pojasek – strażak z kilkunastoletnim doświadczeniem, wyróżniony nagrodą za szczególne zaangażowanie w niesienie pomocy innym sam padł ofiarą pożaru. Na pomoc ruszyli koledzy z jednostki OSP Boguszów, którzy nie tylko pomagają w odbudowie spalonego domu. Apelują też o pomoc dla kolegi.

Kiedy w niedzielę nad ranem rano pół miliona Polaków szykowało się do wyjazdu do stolicy na marsz wolności, przy niewielkiej uliczce w Boguszowie Gorcach rozgrywał się dramat sześcioosobowej rodziny. Pożar, spowodowany najprawdopodobniej zwarciem instalacji elektrycznej strawił większą część ich domu. Małżeństwo i czwórkę dzieci uratowali strażacy. Kiedy połowa domu stała w płomieniach oni spali w drugiej części budynku.

– Wyglądało to bardzo dramatycznie. W momencie, kiedy dojechaliśmy na miejsce zauważyliśmy, że praktycznie cały dom objęty jest płomieniami i że to jest dom naszego kolegi. Tym bardziej te emocje sięgnęły zenitu, kiedy uświadomiliśmy sobie, że w środoku są ludzie. – powiedział Emil Stroisz, prezes OSP Boguszów.

REKLAMA

– Przyznam szczerze, że z tej nocy nie pamiętam wiele, to był taki szok, że ciężko cokolwiek opowiedzieć. Pamiętam tylko policję i to, że nas pilnowała jak wychodziliśmy z domu. / Na razie dochpodzimy sami do siebie po tym wszystkim co się stało. No tak było. Gdyby nie nasi strażacy to prawdopodobnie już byśmy nie rozmawiali ze sobą. – powiedzieli naszemu reporterowi państwo Pojaskowie, którzy w pożarze stracili większą część domu.

Rodzinę udało się uratować, jednak spłonęła większa część odbudowywanego mozolnie przez wiele miesięcy domu. Ogień strawił konstrukcję i pokrycie dachu. Do środka leje się woda. Pomoc zaoferowali koledzy strażaka, ale na odbudowę tego, co strawił ogień potrzeba bardzo dużo pieniędzy. Strażacy apelują nie tylko do swoich kolegów ale i do wszystkich osób o pomoc.

– Grzesiek Pojasek to strażak, który podczas tegorocznych obchodów dnia strażaka został uhonorowany, wyróżniony właśnie za szczególną działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Zawsze mocno się angażuje, mocno się udziela, nigdy nikomu nie odmówił pomocy. Liczymy, że teraz odzew naszych mieszkańców będzie taki sam, jak zawsze być odzew Grzegorza na ich potrzebę pomocy. – podkreśla Emil Stroisz.

Na pomoc strażakowi założono zbiórkę pieniężną. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na profilu facebookowym OSP Boguszów.

Fot. użyczone / OSP Boguszów

Fot. użyczone / OSP Boguszów

Fot. użyczone / OSP Boguszów

Fot. użyczone / OSP Boguszów

Fot. użyczone / OSP Boguszów

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także